OOTD (slider-top)

[12] [OOTD] [slider-top] [Moda]
You are here: Home / Jak wybrać okulary przeciwsłoneczne ?

Jak wybrać okulary przeciwsłoneczne ?

| 4 Comments
Wiosna  to najlepszy czas na zakup porządnych okularów przeciwsłonecznych. Nie wiem, czy interesowałyście się tym tematem, ale jest to dość ważne jakie okulary przeciwsłoneczne powinniśmy nosić czy kupić. Wiadomo nie od dziś, że słońce czasem jest dość zdradliwe i może więcej złego niż dobrego.
fakt.pl


Jak pewnie wiecie już słońce wysyła 2 rodzaje promieni słonecznych UVA i UVB. Filtry te zawarte są w kremach na dzień. UVA chroni nas przed starzeniem się skóry, a UVB przed poparzeniami. Krem jednak nie zrobią za nas wszystkiego. Skóra pod oczami jest na tyle wrażliwa i delikatna, że należy ją chronić nie tylko kremami, ale również są tu niezbędne okulary przeciwsłoneczne. Te kupione w sieciówkach czy sklepach „Wszystko za 4 zł, czy 2,50” na pewno nie posiadają takiego filtru. Za momencik wytłumaczę wam dlaczego lepiej nie nosić wcale okularów przeciwsłonecznych niż takie z sieciówek.

Zauważyłaś kiedyś, że nasze źrenice zwężają się gdy mają dostęp do zbyt intensywnego światła, a zwiększają gdy jest ciemno?  I oto cały ambaras! Gdy zakładamy „tanie” okulary przeciwsłoneczne to nasza źrenica rozszerza się- bo przyciemniają nam obraz, a tym samym promienie UVA- mają bardzo łatwy dostęp- wnikają w głąb naszego oka powodując wiele szkód. W późniejszych latach może to – delikatnie mówiąc odchorować- doprowadzić do zaćmy.

Okulary ze sklepu optyczne są dość drogie, ale jeśli mamy wrażliwe oczy – i to nie tylko latem ale również zimą -i często chodzimy w takich okularach nasza inwestycja zwróci się w postaci zdrowych oczu w późniejszych latach. A gdy na razie zbieramy na takie okulary po prostu ich nie nośmy.

Nigdy się pewnie nad tym nie zastanawiałyście ale to naprawdę bardzo ważna kwestia w naszym życiu. Jeśli nie macie za bardzo z czego odłożyć poproście rodziców np. na prezent urodzinowy.

Czy posiadacie okulary przeciwsłoneczne z filtrem? Czy wiedziałyście o szkodliwym działaniu tanich okularów?