OOTD (slider-top)

[12] [OOTD] [slider-top] [Moda]
You are here: Home / ,
Pielegnacja ust jesienią i zimą

Pielegnacja ust jesienią i zimą

| 51 Comments
Jesień i zima to dość trudny czas dla naszych ust. Każda z nas chciałaby mieć piękne, duże, miękkie usta ale  nie zawsze jest to takie proste. Na usta w tym okresie musimy zwrócić szczególną uwagę a to dlatego, że nikt  nie lubi mieć szorstkich, popękanych i spierzchniętych ust, a już tym bardziej kiedy często się całujemy.
Skóra na ustach jest cienka i szybko ulega zniszczeniu, dlatego musimy wspomóc ją pielęgnacja.Opowiem wam teraz jak ja sobie radze z tym problemem.
Na co dzień przy każdym szczotkowaniu zębów wykonuje delikatny masaż a jednocześnie piling. Dzięki temu nasze usta są bardziej ukrwione i delikatne. Pozbywamy się martwego naskórka. Zdecydowanie polecam mieć 2 szczoteczki jedna do zębów, drugą do ust. Masaż wykonujemy ok. pół minuty miękką szczoteczką.

Kiedy wychodzę na zewnątrz wystrzegam się oblizywania ust. Używam balsamów i trzymam zawsze przy sobie.
Polecam balsam Tisane i Carmex w sztyfcie.

 Wieczorem sięgam po wazelinę lub krem z Nivei, każdemu dobrze znany. Dobrą alternatywą może być również wazelina czy maść z witamina A.

Przy większej ilości czasu możemy posilić się też pilingiem z naturalnych składników a mianowicie cukru i miodu. Odżywia i regeneruje naskórek.Wspomnę tutaj o jeszcze bardzo ważnej rzeczy.

Wystrzegajcie się miodu z supermarketów, gdyż tam jest więcej cukru niż miodu. Po czym poznać , ze miód jest z prawdziwej pasieki? Po tym, że on nigdy nie stwardnieje i nie zbryli się. Zresztą sama cena mówi za siebie.

Grzechem wręcz jest odrywanie skórek na ustach. Polecam wtedy wykonać piling. A kilka minut wczesniej usta posmarować miodem lub oliwą z oliwek.

Czasem sama pielęgnacja nie wystarczy. Spierzchnięte i popękane usta mogą też być przyczyną chorób. Zażywajcie witaminy a w szczególności A, E, C, B2. Unikałabym tez pomadek, które mogą przesuszać usta.


To chyba już tyle. A wy jak sobie radzicie z popękanymi ustami? Może znacie jakieś sposoby o których zapomniałam?