OOTD (slider-top)

[12] [OOTD] [slider-top] [Moda]
You are here: Home /
Recenzja - Elmex żel. Walka z próchnicą.

Recenzja - Elmex żel. Walka z próchnicą.

| 32 Comments
Dziś pora na recnzję żelu z Elmex-u, który ma za zadanie wspomóc nasza profilaktykę z próchnicą. Jako dziecko w szkole nie lubiłam fluoryzacji zębów, to był dla mnie koszmar. Mnóstwo dzieci w jednej ciasnej łazience.

Dziś do tego tematu podchodzę zupełnie inaczej. W okresie ciąży należy szczególnie zadbać o zęby. I właśnie od tego czasu zaczęłam  regularnie używać żelu z Elmex-u.

Od producenta:" Żel do intensywnej profilaktyki próchnicy. Fluoryzuje, remineralizuje i trwale wzmacnia szkliwo oraz znosi nadwrażliwość zębów. Stosować raz w tygodniu."

Pojemność - 25g
Cena - 35 zł


Zapach dość charakterystyczny, który z pewnością wszyscy znają. Kolor lekko żółty. Bardzo podoba mi się forma otwierania tubki, z pewnością chroni by dzieci nie mogły samemu tego otworzyć.

Zdecydowanie wydajny, tubka wystarcza na ok. rok. Systematycznie stosowałam raz w tygodniu wieczorem, po umyciu zębów. Niewielka ilość żelu w zupełności wystarczy.
Pięknie się pieni. Czas mycia to ok. 2/3 minuty. Ważne jest to by po zabiegu nie płukać ust. Początkowo trudno się przyzwyczaić, ale potem wejdzie to nam w nawyk.

Po wyszczotkowaniu ma się wrażenie, że zęby nigdy nie były tak dobrze wyszczotkowane. Uczucie w ustach jest z miarę delikatne, na pewno nie przypomina tego uczucia z czasów szkolnych.

Stosuję go już długo i zauważyłam zdecydowaną poprawę kondycji moich zębów. Dentystę odwiedzam raz w roku profilaktycznie. Z tego powodu, że moje opakowanie jest już puste uciekam do apteki po następną sztukę.
Zachęcam do fluoryzacji, pozwoli to nam dłużej utrzymać swoje zęby piękne i zdrowe. Fluor zatrzymuje rozwój bakterii oraz sprawia, że nasze zęby są bardziej odporne na działanie kwasów.Używałyście tego żelu? Co sądzicie o jego działaniu?