OOTD (slider-top)

[12] [OOTD] [slider-top] [Moda]
You are here: Home / ,
Jaki krem na zimę? Pielęgnacja twarzy zimą.

Jaki krem na zimę? Pielęgnacja twarzy zimą.

| 48 Comments
Z tej okazji, że mamy już grudzień to chciałabym wam opowiedzieć więcej na temat odpowiedniego kremu na zimę. To dość istotny temat dla naszej skóry. 
Ale w ramach wstępu zacznę od podstaw. Tak jak już z pewnością wiecie istnieją różne rodzaje kremów
- w zależności od typu cery
1. suchej
2. mieszanej
3. tłustej
4. normalnej
- w zależności od pory dnia
1. na noc
2. na dzień
- nie zależnie od typu cery
1. filtr przeciw słoneczny
- w zależności od wieku
1. 18+
2. 25+
3. 35+
4. 45+
5. 55+ 
6. 65+

I większość dziewczyn, kobiet poprzestaje na tym podziale. Wiadomo nie od dziś by opóźnić proces starzenia skóry należy odpowiednio dbać o swoją cerę. Używać odpowiednich kosmetyków i w odpowiedni sposób  należy ją pielęgnować i dopieszczać.


A zima to czas kiedy warunki zewnętrzne dają nam najbardziej znać o sobie.  Wiatr, mróz, śnieg, deszcz, włączone ogrzewanie z pewnością robią krzywdę naszej skórze  By zapobiec negatywnym skutkom należy używać odpowiedniego kremu, stworzyć barierę ochronną.

Ten problem dotyczy również dzieci. Polecane są wtedy kremy, które w swoim składzie nie posiadają wody. Woda rozszerza i zwęża nasze naczynia krwionośne pod wpływem temperatury. Kiedy jest gorąco naczynka rozszerzają się, a kiedy zimno zwężają, co może doprowadzić do tego, że w przyszłości możemy mieć skórę naczynkową. Więc po co sobie robić krzywdę? A dodatkowo kremy, który ma w składzie wodę może nam porostu zamarznąć na twarzy.


Ważne jest by używać dermokosmetyków- kremów z apteki, gdyż są one dokładnie przebadane. Kremy drogeryjne to zazwyczaj nie działają tak dobrze.

Wracając do rzeczy. Krem na zimę musimy sobie dostosować do typu cery, wieku i panujących warunków na zewnątrz. Kremy takie są na pewno bardziej gęste, tłuste lub półtłuste.


Doskonałą alternatywą jest również krem, który zawiera w swoim składzie lipidy.  Lipidy to inaczej tłuszcze. Stanowią barierę ochroną dla różnych szkodliwych składników oraz choronią skórę przed utratą wody.  Tłuszcze dostarczają składników odżywczych i uzupełnia braki w naszej cerze.
Nie zrażajcie się do kremów tłustych i półtłustych tylko dlatego, że twarz się po nich świeci. Od tego mamy bibułki matujące i pudry. Kremy takie powinien używać każdy. Kolejnym kremem, który może nas uratować od przesuszonej skóry jest maść z witaminą A. Do kupienia w każdej aptece za grosze. Stosowana na noc zdziała cuda. Osoby z cera suchą, normalną mogą stosować go co noc, ale osoby posiadające skórę mieszaną i tłustą nieco rzadziej np. co 2-gą noc. Maść pozwoli nawilżyć, natłuścić i zregenerować naskórek. Zalecana również po zabiegach silnie złuszczających. 


Jest jeszcze jeden krem o którym chciałabym napisać, ponieważ wiele z was jest z niego zachwycona,niestety nie jest on do wszystkich typów cer dobry. A mianowicie mowa tutaj o kremie Bambiono. Krem przeznaczony dla dzieci. Dla posiadaczek cery suchej i normalnej jest genialny. Dla mieszanej i tłustej wręcz tragiczny. A to za sprawą parafiny, którą ma w składzie. Powoduje ona powstawanie zaskórników, blokuje odparowanie wody z organizmu, co powoduje, że związki toksyczne zostają w naszym organizmie.

A wy jakich teraz używacie kremów do twarzy? Czy są to kremy stricte na zimę?
Chcielibyście więcej artykułów dotyczących prawidłowej pielęgnacji? Jesteście ciekawe jaki krem ja wybrałam? Niedługo recenzja:)