OOTD (slider-top)

[12] [OOTD] [slider-top] [Moda]
You are here: Home / Jak szybko i łatwo uszyć Ekotorbę na zakupy

Jak szybko i łatwo uszyć Ekotorbę na zakupy

| 29 Comments
Ochrona środowiska naturalnego jest bardzo ważna. Kto jak nie my powinniśmy dbać o swoje miejsce na Ziemi. Kiedy już jakiś czas temu weszła moda na ekotorby i płacenie za reklamówki bardzo się ucieszyłam, bo wtedy z oszczędności zaczeli zaopatrywać się w torby wielorazowego użytku.
Dzięki aktorom, artystą i celebrytom ekotorby stały się bardzo modne, a firmy bardzo szybko podłapały ten trend. Ekotorby zaczęły rozchodzić się jak świeże bułeczki, trend ten spodobał się nawet bardzo znanym i cenionym projektantom. Wciąż brakuje mi czasu wolnego dlatego po męczącej sesji znalazłam chwilkę by zaprojektować i uszyć taką torbę. Motywacją była również akcja Letniej Akademii Szycia. 
Latem ekotorby wręcz królują na polskich ulicach. Są bardzo wygodne i praktyczne, więc może warto poświecić chwilkę i samemu stworzyć taką torbę lub po prostu wybrać się do sklepu.  Satysfakcja gwarantowana. Gorąco polecam. Warto coś zrobić dla naszego środowiska i dla siebie.


Na początek wymyślamy sobie jaka ta nasza torba powinna być i robimy taki wstępny projekt.  
Do wykonania torby potrzebujemy ok. 42 cm szer. materiału i podszewki, szpilki, centymetr, nici, nożyczki i oczywiście maszynę do szycia :)


Można zrobić tak, że każdy element czyli przód, tył i 2x na rączki wycinamy osobno. Ja natomiast przód i tył zrobiłam jaki jeden kawałek. Materiał podkleiłam 1 warstwą fizeliny. Stroną błyszczącą do materiału.


Wycięłam taki sam rozmiar podszewki czyli 42 cm x 82 cm


Następnie zabieramy się za rączki, które również wcześniej podkleiłam 2 warstwami fizeliny.  Następnie robimy szew kryty. Prawą storna do siebie zszywamy rączki, następnie przewracamy na druga stronę i przeszywany na prawej stronie. Warto również przed szyciem na prawej stronie zapracować sobie rączki.


Przy wylocie torby robimy zaprasowanie na 1,5 cm. Odginamy i przyczepiamy uszy torby.


Następnie zszywamy. 
Jeśli chcemy uszyć torbę z podszewką to wystarczy, jeśli  nie zaprasowujemy 2 razy. Pierwsze zaprasowanie 1,5 cm drugie natomiast 2 cm. Ucho wtedy wkładamy pod zaprasowanie, mocujemy szpileczkami i szyjemy


Teraz wszywamy podszewkę i lewą stroną do góry mocujemy szpileczkami do materiału na krawędzie gdzie znajduje się ucho. Z drugiej strony to samo.


I mniej wiecej tak to powinno wyglądać.


Zaprasowujemy i zszywamy na materiale wszystko razem łącząc tym samym warstwy powstałe


Robimy malą kieszonkę. Obszywając boki materiału. Zaginamy do środka, zaprasowujemy i przyszywamy


Aby ekotorba była jeszcze bardziej spersonalizowana postanowiłam  namalować farbami do tkanin jakiś napis padło na hasło "Moja Chanel". Czcionkę wcześniej wybrałam i przerysowałam od monitora w laptopie ołówkiem, następnie poprawiłam mazakiem. Pod materiał położyłam tekturkę i kartkę z napisem. Po namalowaniu torebka schła 1 dzień, przeprasowałam ją na lewej stronie. Wszyłam koronkę.Teraz zszywamy boki torby. Na prawej stronie szyjemy, czyli stroną lewą do środka. Szew ok. 4 mm od brzegu.


Następnie przekładamy na stronę lewą i szyjemy ok. 6 mm od brzegu


Zszywamy podszewkę na lewej stronie, czyli prawą stroną do środka. Po jednej i połowie drugiej strony.Potem przekładamy wszytsko tak jak juz powinno być i zszywamy resztę boku na prawej stronie.


Jak Wam się podoba??