OOTD (slider-top)

[12] [OOTD] [slider-top] [Moda]
You are here: Home / , OOTD # 17 Sukienka podkreślająca talię. Rozwój osobisty - czytanie książek

OOTD # 17 Sukienka podkreślająca talię. Rozwój osobisty - czytanie książek

| 48 Comments

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”
Wisława Szymborska

W mediach mówi się  o tym, że Polacy coraz mniej czytają książek i troszkę w tym racji na pewno jest. Choć myślę, że bardziej sprawiedliwie jest kiedy powiemy, że ludzie dzielą się na takich, którzy czytają non-stop lub takich, którzy  w ogóle nie czytają. Jednym z powodów na pewno jest zabieganie i popadanie w codzienność, rutynę. A tak naprawdę wystarczy, że spróbujemy zmienić swoje codzienne nawyki. Osoby, które dużo podróżują na pewno będzie im łatwiej niż powiedzmy "mamie na etacie". Tak naprawdę dla chcącego nic trudnego. Czasem wystarczy tylko godzinka przed snem. Fajnie, kiedy to rodzice w nas kształtują potrzebę czytania, ale jeśli tak się nie stało samemu też można to wyrobić sobie taki nawyk.
Zalet czytania jest mnóstwo i na pewno każdy z nas wie choć pobieżnie z teorii. Spróbujmy wyobrazić sobie sytuację, kiedy kończymy studia, i właśnie  co dalej...
Pozornie zostaje nam tylko telewizja, w której nie oszukujmy się ale  zasób słownictwa jest dość ograniczony. Stoimy w miejscu a tym samym cofamy się. Mózg tak jak inne części naszego ciała potrzebują treningu. A na pewno zdarzyło Ci się kiedyś, że brakło Ci słowa, prawda?
Czytanie rozwija umysł, wyobraźnie, kształtuje osobowość i światopogląd, urozmaica słownictwo, pozwala się oderwać od codzienności, rozwija zainteresowania. Czytanie książek to świetny pomysł na spędzanie wolnego czasu, nie tylko zimą.
Ze swojego doświadczenia mogę wam powiedzieć, że każda przeczytana przeze mnie książka wpłynęła na moją osobowość i to jakim jestem teraz człowiekiem. A w sekrecie mogę Wam powiedzieć, że ciągle mi mało.

Moje ulubione 3
1. " Bogaty ojciec, biedy ojciec"
2. "Sekret"
3. "Efekt motyla"

Z miłą chęcią poznam wasze ulubione książki ;)

Uwierzcie czytanie zmienia ludzi na lepsze
Biało- czarna sukienka podkreślająca talię - MODNAPOLKA.pl

sukienka - Mohito
buty, zegarek - NN
 naszyjnik - Mohito
okulary - H&M