OOTD (slider-top)

[12] [OOTD] [slider-top] [Moda]
You are here: Home / , "Coco Chanel Życie intymne" Lisa Chaney Wydawnictwo ZNAK

"Coco Chanel Życie intymne" Lisa Chaney Wydawnictwo ZNAK

| 23 Comments
 

Coco Chanel Życie intymne Lisy Chaney to książka, którą powinna przeczytać każda dziewczyna interesująca się modą. Dla mnie to obowiązkowa lektura każdej fashionistki. Ciekawa historia kobiety, która zawładnęła światem mody. Porwała serca i umysły ówczesnych kobiet. Już za życia stawała się legendą.

"Była szpiegiem czy ofiarą nieszczęśliwej miłości? Odnalezione po latach listy i pamiętniki odkrywają największą tajemnicę Coco Chanel." jest nieco mylący. Po opisie książki spodziewałam się kryminalnych zagadek, bardzo mrocznych sekretów Chanel, nie znalazłam ich ale dzięki temu miło się zaskoczyłam.

Książka Coco Chanel Życie intymne nie bez powodu szybko stała się bestsellerem. To książka do której na pewno wrócę za jakiś czas. Okładka książki może nie zachęca do lektury ale nie oceniajmy książki po okładce.

Sama postać ikony mody Coco Chanel jest niezwykle inspirująca. Coco Chanel to postać godna podziwu. Czytając książkę dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy. Wcześniej nie miałam pojęcia, że to właśnie Chanel wprowadziła modę na krótkie włosy i dlaczego ją wprowadziła. Co wpłynęło na to, że promowała takie a nie inne trendy czy poglądy. Tak naprawdę była to kobieta, która walczyła ze stereotypami jak również o swoją wolność i niezależność.

Coco Chanel Życie intymne Lisy Chaney ukazuje jak ważne są dla nas osoby poznane jak również te które nas otaczają na co dzień i jak bardzo może to wpłynąć na nasze losy. Chanel, dzięki poznanym mężczyznom jak również swojej determinacji i tak ogromnej potrzebie niezależności, poczucia wolności miała możliwość spełnienia marzeń i celów życiowych. Miała szansę poczuć się kobietą spełnioną. Jej liczne romanse z różnymi wpływowymi mężczyznami pokazują potrzebę Coco do bycia kochaną. Mimo że próbowała stworzyć obraz silnej kobiety też czasem potrzebowała opieki i wsparcia od innych zaprzyjaźnionych i związanych z nią osób.

Kim była kobieta, która tak bardzo zrewolucjonizowała świat mody i panujących zwyczajów?
Która z nas nie ma w szafie małej czarnej, żakietu a'la Chanel, torebki a'la Chanel czy pereł?
Co miała w sobie takiego Coco Chanel by stworzyć tak ponadczasowe wizerunek stylu i elegancji?

Pomimo że książek o Coco Chanel ukazało się już kilka to była moja pierwsza lektura na temat ikony mody i stylu ale na pewno nie ostatnia. W osobie Chanel najbardziej fascynuje mnie to, że nie pochodziła z elity a doszła tak daleko. To kobieta z której należy brać przykład i pokonywać bariery. Na pewno nikt nie przypuszczał, że biedna pół sierota może osiągnąć taki sukces. To właśnie była jedna z tajemnic Coco Chanel, którą ukrywała by nikt z elity się o tym nie dowiedział. Do tego stopnia bała się tego, że prawda wyjdzie na jaw, że nawet gdy czegoś nie rozumiała po prostu nie pytała.

Zaletą książki jest to, że autorka nie tylko i wyłącznie skupiała się na samej Coco Chanel ale autorka  sprytnie połączyła również aspekt historyczny i społeczny. Przez co łatwiej nam zrozumieć pewne zachowania. Kolejną zaletą jest to, że czyta ją się łatwo, lekko i przyjemnie.
Wadą natomiast okładka i zbyt mała ilość zdjęć w niewielkim formacie. Po za tymi nie znalazłam żadnej innej.

Kiedy czytałam książkę dostrzegłam dbałość autorki o to by dokładnie i szczegółowo na tyle na ile to możliwe opisać wszystko to co dotyczyło Chanel. Dowodem na to może być dziesięć stron bibliografii. Pojawiła się również wnikliwie opisana historia przodków Coco. Kolejnym powodem dla którego warto przeczytać książkę jest chociażby to, że prawdziwe imię Coco Chanel to Gariell. Jesteście ciekawi skąd ten przydomek Coco? Generalnie opisane jest tam życie od narodzin aż do śmierci.

Z książki dowiemy się również o jej kochankach, przyjaciołach i wrogach. Autorka odkryła fakty, których nigdy bym się nie spodziewała po ikonie mody, stylu i elegancji. Każda z nas kojarzy perfumy Chanel no 5, które do dziś są bardzo popularne. Zapach ten nie pasuje każdej z nas, trzeba umieć go nosić. Możemy dowiedzieć się kilku anegdot związanych z perfumami czy słynną torebka Chanel 2.55

Cytat z książki,który utkwił mi w pamięci to słowa Arthura Capela do Gabriell Chanel "Myślałem, że dałem ci zabawkę a tym czasem podarowałem Ci wolność."

Coco Chanel Życie intymne to lektura godna polecenia. Idealna na długie wieczory. To dobra książka na wieczór z gwiazdą.

Książki to bardzo dobra inwestycja a przede wszystkim dobre źródło informacji. Warto czytać!!