OOTD (slider-top)

[12] [OOTD] [slider-top] [Moda]
You are here: Home / , Recenzja „Bądź paryżanką, gdziekolwiek jesteś” Berest Anne, Diwan Audrey, de Maigret Carolina, Mas Sophie

Recenzja „Bądź paryżanką, gdziekolwiek jesteś” Berest Anne, Diwan Audrey, de Maigret Carolina, Mas Sophie

| 9 Comments

„Bądź paryżanką, gdziekolwiek jesteś” Berest Anne, Diwan Audrey, de Maigret Carolina, Mas Sophie. To napisana z humorem i sporą dawką (auto)ironii książka pełna błyskotliwych i oryginalnych porad i spostrzeżeń. To szansa, by wraz z Caroline de Maigret przenieść się do inspirującego świata mody, muzyki, filmu, literatury i kuchni. To recepta na to, jak stać się kobietą odważną, niezależną i interesującą, akceptującą jednocześnie swoje słabe strony.."
„Bądź paryżanką, gdziekolwiek jesteś” to książka do której od samego początku miałam pozytywne odczucia i nie mogłam się już doczekać by usiąść choćby na chwile by zacząć czytać. Uwielbiam czytać w podróży i myślę, że to idealna sposób na wykorzystanie wolnego czasu. 

Nie lubię gdy ludzie mówią, że nie mają czasu na czytanie a kiedy siedzą w pociągu ich jedynym zajęciem jest bez sensowne wpatrywanie się w szybę. Ostatnio bardzo dużo czasu spędzam w pociągach i jednym z moich spostrzeżeń jest to, że ludzie po prostu nie czytają, nie robią zupełnie nic przez co najmniej godzinę a nawet zdarza mi się to zauważyć przy zdecydowanie dłuższych podróżach. A ja mimo wszystko chciałabym was zachęcić do czytania, bo to fajny pomysł na relaks i rozwój osobisty.„Bądź paryżanką, gdziekolwiek jesteś” to książka, która składa się z 5 rozdziałów. Można czytać ją strona po stronie jak również przeskakiwać między rozdziałami. Jedną z jej zalet jest to, że każdy z rozdziałów wygląda graficznie inaczej, co jest ważne ponieważ nie jest nudna i mnie bardzo się to podobało, a mimo to tworzyła jedna wspólna całość. Piękne fotografie to również jedna z zalet tej książki.

Czyta ją się lekko i przyjemnie. Dzięki książce możemy poznać przeróżne schematy postępowania paryżanek w przeróżnych sytuacjach. Z publikacji można dowiedzieć się prawie wszystkiego o kobietach mieszkających w Paryżu.  
Poznamy kobiety, które uważane są za paryżanki, przepisy kulinarne, gry towarzyskie, złote myśli, trochę informacji o stylu jak również mężczyznach i miłości.  

To tak fantastyczna książka, że kilka cytatów utkwiło mi  mocno w pamięci. Porusza przeróżne sfery życia, co pozwala paryżanki poznać nie jako na żywo. 

"Każda historia powinna mieć swój początek, środek i koniec, ale niekoniecznie w tej kolejności"


Jaka według mnie jest paryżanka? 

To kobieta pewna siebie, mimo licznych mankamentów urody
Naturalna, mimo że dużo czasu poświęca na przygotowanie się do wyjścia
Klasyczna
Stylowa
Pełna uroku i manier
Kapryśna w pozytywnym znaczeniu
Osobiście jestem pod ogromnym wrażeniem tych kobiet.„Bądź paryżanką, gdziekolwiek jesteś” to idealna książka na chwilę relaksu jak również na prezent. Po jej przeczytaniu zapragnęłam pojechać do Paryża by móc zobaczyć to wszystko na własne oczy. 
POLECAM BO WARTO 

W tym roku z różnych względów nie uda mi się pojechać do Paryża, natomiast będzie to mój numer jeden na liście miejsc do odwiedzenia w 2015. Choć wiem,że życie jest nie zwykle zaskakujące, że wszystko może się zdarzyć.
A Wam mogę obiecać, że to dopiero początek książek o Paryżu.

Wydawnictwo MUZA S.A.,