OOTD (slider-top)

[12] [OOTD] [slider-top] [Moda]
You are here: Home / Naturalna najlepsza maseczka do włosów

Naturalna najlepsza maseczka do włosów

| 4 Comments


Wiele z nas pragnie by jej włosy były piękne, lśniące, mocne, grube, ale nie zawsze jest to takie łatwe.
 Z pewnością używałyście masy maseczek na włosy, ale nie byłyście wystarczająco zadowolone. Mam dla was przepis na naturalna maseczkę do włosów i gwarantuje wam, że pomoże.

Haczyk jest taki, że należy ją robić przy najmniej raz w tygodniu i trzymać pod ciepłym ręcznikiem lub kompresem. Systematyczność daje efekty! Maseczka jest do wszystkich rodzajów włosów.Jest przede wszystkim naturalna, bez zbędnych konserwantów, sylikonów i innych cudeniek.  Mnie ta maska pomogła, gdy moje włosy zaczęły bardzo wypadać, były bez połysku i nie chciały się układać. Każda z was na pewno miała kiedyś taki okres w życiu, że bała się, że zostanie łysa. Ona wybawi was z tej opresji.Warto spróbować. Muszę się wam przyznać, że na jakiś czas zapomniałam o tej maseczce, ale tylko dlatego, że troszkę mi się znudziła. Wolałam spróbować drogeryjnych "pachnących" odżywek, które tak niestety nie działały. Owszem może tak nie pachnie, nie jest wygodna w nakładaniu, ale przynosi efekty a o to przecież nam wszystkim chodzi.


Do wykonania maseczki potrzebujemy:
2 żółtka                                                      (odpowiada ono za odżywienie, wzmocnienie i nawilżenie)
1 łyżeczkę oleju rycynowego                    (nawilża, odżywia)
½ łyżeczki nafty kosmetycznej (nadaje połysk, włosy dzięki niej są bardziej puszyste, lepiej się układają)
1 łyżkę oliwy z oliwek                                  (nawilża)

Dobrze jest by przed nałożeniem a po dodaniu wszystkich składników delikatnie podgrzać maskę.
Przepis ten jest niejako bazowym przepisem, który możemy modyfikować, w zależności co chcemy osiągnąć. Proporcje musimy sobie dostosować same, zależy to od długości włosów.


Składniki dodatkowe, które można ale nie trzeba wykorzystać:
Ocet (zamyka łuski włosa, wzmacnia włosy, bardzo pomocny przy włosach przesuszonych zabiegami fryzjerskimi)
Cytryna (delikatnie rozjaśnia)
Miód (nawilża, nabłyszcza)


Ale pamiętajcie o jednym, by nie dodawać do maseczki całego jajka. Białko z włosów jest bardzo trudne do zmycia i potem  możecie być nieco zniesmaczone. A maska ta jest naprawdę godna uwagi.

Sposób wykonania:
Maskę nakładamy zarówno na skórę głowy jak i włosy. Rozczesujemy włosy a następnie rozdzielamy je grzebieniem. Najlepiej zaczynając od środka głowy. Maskę możemy trzymać cała noc lub optymalnie 2/3 godziny. Nakładamy czepek, a potem owijamy ciepłym ręcznikiem. Spłukujemy ciepła wodą. Myjemy włoski szamponem ok. 2 razy. Po wykonaniu maseczki polecam nie suszyć włosów suszarka, wtedy zobaczycie lepszy efekt.Robiłyście już taka maseczkę? A może dodajecie coś jeszcze do składu? Inne proporcje? Napiszcie w komentarzu , na pewno jest wiele dziewczyn, którym przyda się również wasza rada.