OOTD (slider-top)

[12] [OOTD] [slider-top] [Moda]
You are here: Home /
" Jestem zajebista !!!", Kobiecość cz.2

" Jestem zajebista !!!", Kobiecość cz.2

| 49 Comments
Sam tytuł posta pewnie wam nic nie mówi.
 Zacznę od początku do  napisania posta zainspirowała mnie moja pewna koleżanka, która zawsze tak mówi "Jestem zajebista" po alkoholu . Niestety na trzeźwo nie jest tak już kolorowo, a to dlatego, że nie dostrzega swoich zalet. Widzi wady i to na nich się koncentruje.  Zainspirowała mnie, ponieważ wiele z was jak nie większość w siebie nie wierzy. A tak nie powinno być.

Kiedy ostatni raz powiedziałaś sobie samej "Jestem zajebista" ? A może nie mówisz tak, bo jest to przejaw narcyzmu? Nie przejmuj się to tylko stereotyp. Wiele z was jest niedowartościowane, mimo że jesteście piękne i mądre. Też kiedyś taka byłam.

Po przeczytaniu książki i obejrzeniu filmu "Sekret" którą szczerze Wam polecam, 
wiele zrozumiałam. 
Na początku traktowałam z przymrużeniem oka, ale teraz wiem, że to na prawdę działa.
Możemy to odebrać jako banał, filozofię, którą ktoś wymyślił a teraz wmawia wszystkim, że to działa. Ale działa wystarczy uwierzyć

Myślę, że świadomość swoich zalet nie jest niczym złym. Myśl o sobie pozytywnie a zobaczysz, że ludzie zaczną o Tobie myśleć to samo. Myśląc o sobie pozytywnie zaczniesz się częściej uśmiechać, żartować, świat stanie się piękniejszy bez powodu.

Nie liczcie nigdy na to by ktoś was dowartościował, bo to nigdy tak nie działa, z taka siłą jakbysmy my same w to uwierzyły. Jeśli same o to nie zadbamy to nikt nie zrobi tego za nas.

Jeśli chodzi o mężczyzn to wybierają oni częściej kobiety te, które świadome są swoich wad, ale nie skupiają się na nich, a jedynie podkreślają swoje atuty.


Od bycia pewną siebie zależy tez nasz styl. Styl życia i ubierania się. Kobiety świadome swych zalet częściej sięgają po te dodatki bardziej odważne, bardziej ekstrawaganckie, nie boją się eksperymentować. Nawet jeśli coś im nie wyjdzie i usłyszą słowa krytyki mówią sobie " Zdarza się"- kiedy uznają, że rzeczywiście coś nie wyszło. Chyba, że to co sobie skomponowały i są tym faktem zachwycone, wtedy słowa krytyki ich nie ruszają, nie rezygnują z pomysłu.

Kobiety pewne siebie nie zmieniają się, bo ktoś im każe, tylko dlatego, że same tego chcą i pragną zmiany. Zmiana wtedy jest czymś pozytywnym dla niej, a nie przymusem.
Rzucajcie facetów którzy każą wam się zmieniać, znajdzie takiego, który was pokocha taka jaka jesteś...

Nie zrozumcie mnie źle nie chodzi mi tutaj o to aby się wywyższać, tylko pokochać siebie- szczerze i bezgranicznie.Obdarujcie siebie miłością, bo przecież jak nie kogo jak samą siebie powinnyśmy pokochać najbardziej by móc pokochać innych.

Pewności siebie nie trzeba okazywać na zewnątrz by inni ją widzieli. Pewność siebie jest dla nas, po to, by żyło nam się lepiej ze samą sobą.

Pewność siebie to też szacunek dla siebie. Nie wracamy do facetów, którzy zdradzili, nie robimy wyrzutów ani awantury. Po prostu odchodzimy z podniesioną głową.

Nie musimy nikomu niczego udowadniać, jeśli same jesteśmy o czymś święcie przekonane. Udowadniajmy ale tylko i wyłącznie sobie. To też cecha, którą charakteryzuje kobiecość.


Kobiecość, pewność siebie to też samorealizacja. Każda z nas chce być spełniona czyż nie? Uczmy się czegoś nowego, poszukujmy inspiracji. Samorealizacja dla każdej z nas oznacza coś innego ale ma jeden cel - by uczyć się czegoś nowego.Dla jednej może to być kurs gotowania, kurs języka obcego, dla innej karnet na basen czy zakup nowej książki.
Wszystkie chcemy być idealne, ale w życiu niestety nie ma nic od tak. Trzeba wziąć się w garść i zacząć działać. Gwarantuje a wtedy nie będziecie chciały być takie jak ktoś inny.

Obiecuję Wam tu i teraz, że do temu jeszcze powrócę. A tym czasem uwierzcie w końcu, że jesteście zajebiste.
Polecam przeczytać również mój pierwszy tekst o KOBIECOŚCI