OOTD (slider-top)

[12] [OOTD] [slider-top] [Moda]
You are here: Home / Recenzja - "Bądź boska" Monika Jurczyk OSA

Recenzja - "Bądź boska" Monika Jurczyk OSA

| 26 Comments
Dziś chciałabym wam przedstawić moja opinię na temat książki "Bądź boska" Moniki Jurczyk.
Od czytania poradników "jak się ubrać" jestem daleka i nigdy nie czytałam takich książek- ta jest moim pierwszym takim poradnikiem.
Szczerze mówiąc nie wiem co tak naprawdę zadecydowało o tym, że chciałam ją mieć, nie potrafię tego logicznie i jakoś składnie wytłumaczyć.

Sama idea i tytuł książki jest bardzo dobry i motywujący. To zapewne jeden z chwytów marketingowych, który niestety działa. O tym, że kobiety muszą w siebie uwierzyć, by coś osiągnąć, by żyło im się lepiej pisałam wcześniej. Zapewne gdybyś była pewna siebie i pomyślała "przecież jestem boska" to po co mi ta książka? nigdy nawet  nie zastanawiała byś się nad jej kupnem.

Bardzo zaintrygowała mnie osobowość autorki i to w jaki sposób się wypowiada. Przeczytałam kilka artykułów, obejrzałam kilka wywiadów. Miałam nadzieję, że poznam triki dotąd mi nie znane...
...niestety rozczarowałam się.

Tak jak już wspomniałam wcześniej idea jest genialna, by kobiety w końcu zaczęły w siebie wierzyć. Styl w jakim napisana jest książka jest naprawdę ciekawy. Czyta się ją niezwykle łatwo, szybko, z pewnym humorem i odrobiną zaciekawienia.

Sama opinia autorki i pogląd na ubrania  jest dobry. A mianowicie chodzi o to, by kobiety dbały o siebie także w zaciszu domowym, a nie tylko wtedy kiedy wychodzą. Nie mam na myśli tutaj swojej osoby, ale z obserwacji widzę, że często tak jest niestety. Często myślimy " a tego to nie założę bo szkoda, bo się ubrudzi, itp" To czy czujemy się dobrze w domu w dużej mierze zależy od nas samych, więc może warto o tym pomyśleć?

Podoba mi się to, że co do każdego typu sylwetki jest powiedziane czego nie zakładać, co lepiej wybrać oraz zdjęcie przed i po metamorfozie.

Tak naprawdę książka jest niejako opinią autorki na styl ubierania się i jak dopasować ubrania. To co nie spodobało mi się, to ogólne podejście do tematu. Autorka mówi, że kolor czarny jest zły, promuje kolory a tak naprawdę nie ma dokładnych przykładów połączeń koloru. Eksperymenty kolorem są ciekawe i inspirujące, tylko co z tymi osobami, które dotąd wybierały czarny? Tak naprawdę pozostawione są samym sobie.

Książka i treści w niej zawarte nie są złe, niestety moje oczekiwania były troszkę inne w stosunku do niej. Nie zrobiła rewolucji u mnie ani w szafie a nie głowie.
Jeśli będziecie miały okazję ją przejrzeć od kogoś czy na szybko w empiku polecam.
Cena nie jest wygórowana, dlatego pewnie książka jest o wszystkim i o niczym.


Jeśli miałabym kupić ją jeszcze raz z pewnością bym jej nie kupiła.


A pozytywne recenzje w internecie na jej temat są za sprawą konkursu, który zorganizowała sama OSA. Co pozostawiam bez komentarza....