OOTD (slider-top)

[12] [OOTD] [slider-top] [Moda]
You are here: Home / Recenzja - żel do mycia twarzy głęboko oczyszczający z kwasem salicylowym Garnier

Recenzja - żel do mycia twarzy głęboko oczyszczający z kwasem salicylowym Garnier

| 19 Comments

Mycie twarzy to podstawa pielęgnacji skóry twarzy a dobranie odpowiedniego dla siebie kosmetyku to nie lada wyzwanie. Mimo że Garnier to marka drogeryjna zawsze po nieudanym eksperymencie z inną marką wracam do nich. 
Opakowanie z pompką ułatwia aplikację i daje możliwość kontroli nad ilością kosmetyku. Żelowa, gęsta konsystencja to na pewno zaleta. Wystarczy niewielka ilość by umyć cała twarz. Myjąc twarz raz konsystencja po aplikacji już jest gęsta i porównywalna do nakładania gęstego kremu na twarz. Żel zmienia kolor z przezroczystego na biały. Po ponownej aplikacji już umytej twarzy uzyskałam delikatną "świeżą" pianę. Efekt porównywalny gdy myje ktoś włosy dwa razy. 
Żel zawiera w swoim składzie kwas salicylowy, który pozwala na walkę z niedoskonałościami i zaskórnikami przez co może w nieznacznym stopniu wysuszyć skórę. Myjąc twarz ok. 20 sek. nie zauważymy efektu wysuszenia czy ściągnięcia skóry. Natomiast przytrzymując żel na twarzy nieco dłużej zauważymy efekt  delikatnego mrowienia.


Mając skórę mieszaną skłonną do lekkiego/ nieznacznego świecenia myjąc twarz przez tydzień "podwójnie" rano i wieczorem zauważyłam lekkie przesuszenie skóry twarzy. Przy stosowaniu raz dziennie wieczorem tego efektu już nie ma.
Żel nieco wysusza ale jest naprawdę dobry w walce z niedoskonałościami skóry, pory wydają się być bardziej oczyszczone i mniejsze. Daje uczucie odświeżenia i czystości na twarzy. Zapach wyczuwalny ale niedrażniący.
Cena żelu to ok. 12 zł za 200 ml. Wystarcza na ok.3/4 miesiące. Opakowanie wygodne. Już nie raz wykorzystałam opakowanie dla innego żelu, który nie posiadał pompki. Należy tylko dokładanie umyć i zdezynfekować opakowanie. 
Jeśli masz skórę normalną lub naczynkową polecam wersję bez kwasu salicylowego.

Z czystym sumieniem polecam produkt