OOTD (slider-top)

[12] [OOTD] [slider-top] [Moda]
You are here: Home / Jak poradzić sobie z wypadaniem włosów?

Jak poradzić sobie z wypadaniem włosów?

| 52 Comments
Dziś przedstawię wam sposoby, które pomogły mi, gdy moje włosy zaczęły wypadać w większej ilości niż zawsze. Musimy pamiętać, że zawsze istnieje jakaś przyczyna, nic nie dzieje  się bez powodu. Jesień i wiosna to czas kiedy włosy przeważnie wypadają. Mogą istnieć również inne przyczyny np. zbyt drastyczna dieta, złe wyniki, głodówka, farbowanie włosów, ciąża (a raczej okres połogu).Zawsze gdy mam z tym problem robię sobie domową maseczkę z jajka Tutaj znajdziecie post.
Przez pierwszy miesiąc nakładam ją 2 razy w tygodniu. Potem tylko raz na tydzień. Daje naprawdę świetne efekty.

Jeśli perspektywa jajka na głowie was zniechęca  dobry sposobem jest też wcieranie olejku rycynowego w skórę głowy. O genialnych właściwościach olejku rycynowego chyba nie muszę wspominać.

Zażywam tabletki Merz Special o których napisałam Tutaj Kuracja powinna trwać 3 miesiące, by uzyskać pożądany efekt.

Dość nowym sposobem jest picie soku z natki pietruszki. Naprawdę działa. Na początku podchodziłam z dystansem, ale okazało się, że nie potrzebnie. Sok z natki z pietruszki łączę z sokiem z jabłka. Sama natka jest nie do wypicia. Jednym z moich spostrzeżeń podczas kuracji jest to , że z liści niewiele uzyskamy soku, wiec oddzielałam liście od łodygi. Łodygi miksowałam, liście do woreczka i do zamrażalnika by potem dodawać do wszystkich zup i dań. Po ok. 3 miesiącach picia soku powinny pojawić się pierwsze "baby hair"

Genialnie na pobudzenie mieszków włosowych działa masaż skóry głowy. Należy wykonywać przez ok. 1 min. podczas mycia. Dobrze sprawdzają się też do tego specjalne masażery.

Ważne jest by używać szamponów bez SLS lub SLES. Obciążają, przesuszają skórę głowy.
Warto wybrać te najprostsze z czarnej rzepy czy pokrzywy. Koszt ok. 3/5 zł.
Można też wybrać się do apteki  by wybrać odpowiedni szampon, oczywiście do włosów wypadających. Kosmetyki z apteki są przebadane, więc z pewnością przynoszą lepsze rezultaty.

W tym czasie należy zapomnieć o suszarce i stylizacji włosów. Jeśli już musimy korzystajmy raczej z chłodnego powietrza lub wałków.

Dobry pomysłem jest też picie pokrzywy i skrzypu polnego. Uwierzcie mi ekstrakt z ziół jest o wiele bardziej skuteczny niż tabletki. Smak nie jest specjalnie zachęcający, ale czego się nie robi dla urody:)
 

Znam wiele sposobów, ale te, które wam przedstawiłam najlepiej się u mnie sprawdziły
Dzięki tym sposobom ograniczyłam wypadanie włosów.

A teraz pokażę wam jak to sobie rozplanowałam
8.00 - Merz Special
10.00 - Sok z pietruszki + jabłko
21.30 - napar ze skrzypu
22.00 - napar z pokrzywy


A jakie są wasze sposoby na wypadanie włosów?